Márton Dina vyhral Tour of Malopoľska. Jakub Otruba skončil deviaty na Oberösterreich Rundfahrt. ATT Investments si pripísal 75 UCI bodov

V nedeľu skončili dva etapové preteky na ktorých sa usilovali o úspech aj jazdci ATT Investments. A viedlo sa im nadmieru skvele. Poľský závod vyhral Márton Dina a ATT Investments ovládol súťaž tímov. V Rakúsku dokončil Jakub Otruba na konečnom deviatom mieste, keď v predošlej etape došiel druhý, čím rozšíril svoj tohtoročný účet UCI bodov na 120. Celkom priniesol uplynulý týždeň do pokladnice ATT Investments ďalších 75 UCI bodov.

Posledné etapy oboch závodov končili náročným, dlhým a prudkým cieľovým stúpaním.

Jakub Otruba nie je čistokrvný vrchár, takže taký záver mu nehral do kariet. Etapu dokončil na 13. mieste, čo mu vynieslo konečné 9. miesto, pričom ho od siedmeho delila jediná sekunda. Umiestnenie do desiatky sa vždy počíta. Počíta sa aj 6 UCI bodov, ktoré Jakub získal za 2. miesto v druhej etape a za 9. miesto v konečnej klasifikácii. Jeho tohtoročná zbierka tak činí už 120 bodov, čo z neho priebežne robí tretieho najúspešnejšieho českého cyklistu.

ATT odpracoval nejvíc kilometrů na špici pelotonu

„Chalani mi celý deň robili parádnu pozíciu, do záverečného stúpania ma doviezli v podstate na prvú pozíciu. Potom to už bolo len na mne. Za cieľ som si dal byť do desiatky, škoda, že to o pár sekúnd nevyšlo ešte lepšie, ale myslím, že s umiestnením môžem byť spokojný," povedal k etape Jakub. "Ako tím sme tu predviedli veľmi dobrý výkon, boli sme veľmi vidieť , takže celková spokojnosť."

Konečné stupně vítězů

Preteky vyhral taliansky cyklista Luca Vergallito z Alpecin-Deceuninck Development Team.

Márton Dina to má presne naopak – čím prudší a dlhší kopec, tým lepšie. Dnes v Poľsku to potvrdil jasným sólovým víťazstvom, ktoré mu prinieslo aj celkové prvenstvo.

ATT Investments na tomto závode navyše nahromadilo množstvo ďalších čiastkových úspechov. Zo štyroch častí tri vyhrali: prológ a poslednú etapu Márton Dina, prvú etapu Tomáš Jakoubek. V priebehu etapáku nikomu nepožičali biely dres lídra závodu!

Suverénne ovládli tímovú súťaž aj preto, že na 7. mieste bol klasifikovaný Tomáš Jakoubek a na 11. Karel Camrda, ktorý tým zároveň obsadil 4. miesto medzi 70 jazdcami kategórie U23.

Vítěz poslední etapy   Vítěz první etapy

Márton Dina bol 2. v bodovacej a Tomáš Jakoubek 3. v šprintérskej súťaži.

To všetko v silnej, predovšetkým poľskej konkurencii, kedy do závodu nastúpilo to najlepšie, čo v Poľsku majú na úrovni kontinentálnych a klubových celkov. Pretekov sa zúčastnili aj ďalšie silné tímy z Dánska, Nemecka, Kanady, Nového Zélandu, ako aj český Elkov-Kasper.

Vítězný tým

„Toto je tímové víťazstvo! pred cieľom som teda sólovo zaútočil a nikto nebol schopný ma nasledovať. Všetko šlo podľa plánu, perfektný deň, perfektný týždeň, veľké poďakovanie celému tímu!" povedal bezprostredne po skončení pretekov Márton Dina.

Jakub Otruba 2. v druhé etapě

Športový riaditeľ Jaromír Friede dodal: "Všetci chlapci odviedli stopercentnú prácu v tých fázach pretekov, kde mali svoje úlohy. Výborná tímová práca a skvelé individuálne víťazstvo!"

Celkom vezie ATT Investments z Poľska 69 UCI bodov. S tými z Rakúska ho získané body radia na hranici aktuálnej desiatky najlepších kontinentálnych celkov Európy a v bodovaní prestížneho ProCyclingStats ho robí 2. najlepším európskym tímom a 6. na svete.