Jakub Otruba najlepší z Čechov aj jazdcov kontinentálnych tímov na Okolo Slovenska

Cyklisti ATT Investments sa mimoriadne zviditeľnili na etapovom závode kategórie 2.1, 67. ročníka Okolo Slovenska. Nielenže v štyroch z piatich etáp zbierali z úniku body na prémiách a propagovali tímový dres, ale predovšetkým Jakub Otruba dokončil celý etapák na konci prvej desiatky ako najlepší z pretekárov kontinentálnych tímov.

V závode sa prezentovalo 21 tímov, z toho boli štyri z najvyššej úrovne WorldTeams a šesť z úrovne o jeden stupeň nižší, teda ProTeams. Preteky boli vypísané na päť klasických etáp, ktoré mali mierne zvlnený až ľahko kopcovitý charakter. Mimoriadnu motiváciu mali cyklisti belgického tímu z najvyššej divízie Soudal-Quick Step, ktorý sponzoruje slovenská spoločnosť Janom. Vyhrali všetkých päť etáp, celkovú klasifikáciu Rémi Cavagnom a aj šprintérsku súťaž Timom Merlierom.

378825007_818975596894527_1160605235536644337_n

Najlepšie im sekundovali cyklisti World Teams Groupama-FDJ a Jumbo-Visma. Ich jazdci Stefan Küng a Milan Vader obsadili ďalšie dve miesta na stupňoch víťazov. Francúzsky tím získal ocenenie pre najbojovnejšieho jazdca, ktorým bol vyhlásený Thibaut Pinot, holandský tím si domov vezie bodkovaný dres pre najlepšieho vrchára a biely pre najlepšieho jazdca do 23 rokov.

378891191_819666310158789_7120288509178252874_n

Zo všetkých 11 Continental Teams sa suverénne najviac zviditeľnili cyklisti ATT Investments. Matúš Štoček viezol po dva dni dres pre najlepšieho slovenského jazdca, aby nakoniec v tejto súťaži skončil druhý. V štyroch z piatich etáp sa dokázali dostať do úniku. V prvých dvoch to bol Jakub Otruba, čo bol základ pre jeho konečné 10. miesto. Pritom v prvej etape odišla mimoriadne silná 14-členná skupina, čo bol rozhodujúci moment celého závodu, kde bol s Jakubom z kontinentálnej úrovne iba jeden ďalší jazdec.

V ďalších dvoch etapách zbierali body na rýchlostných a vrchárskych prémiách Jiří Petruš a Daniel Turek. Vynieslo im to štvrté, respektíve šieste, miesto vo vrchárskej súťaži. Jakub Otruba v druhej a Jirka Petruš v tretej etape boli vyhlásení najbojovnejšími jazdcami etapy a vybojovali si tak právo viezť v ďalšej etape červené číslo.

378485337_746037390867425_2778905094626229865_n   377262012_746637414140756_3010628077410306113_n

Najpodstatnejšie je konečné 10. miesto Jakuba Otrubu: „S ohľadom na kvalitu štartového poľa sme sa ako tím predviedli veľmi dobre. Z piatich etáp sme boli štyrikrát v únikoch. Trošku ma mrzí, že som sa nedokázal v tretej etape v závere presadiť do skupiny, ktorá poodišla z pelotónu, ale aj tak desiate miesto celkovo v tejto konkurencii považujem za super výsledok." ...„A teraz už sa teším na Okolo Chorvátska, kde štartujeme v budúcom týždni," pripomenul Jakub fakt, že ATT Investments si svojimi tohtoročnými celoročnými výkonmi vybojoval v závere sezóny aj účasť na ôsmom etapáku kategórie vyššej ako najnižšia a kde usporiadatelia avizujú päť WorldTeams.